bool(true)

Супровід стартапів

- Partnership & shareholders agreements для фаундерів
- Реєстрація компаній для стартап-проекту
- Отримання посвідки на проживання в Україні
- Cупровід залучення інвестицій
- Абонентське обслуговування стартапів

НАВІЩО ДЛЯ ЦЬОГО ЮРИСТИ:

Стартап-проекти в ІТ-індустрії є технологічними новинками, розвиток яких здійснюється швидше, ніж це можна уявити. Ще десять років тому неможливо було уявити, що, наприклад, АІ-проекти або меседж-боти стануть не тільки невід’ємною частиною повсякденного життя, але і значно зможуть спростити виконання завдань для бізнесу.

Разом з тим, кожен стартап-проект – це не тільки front-end оболонка, якою ми користуємось в якості кінцевого продукту. “Під капотом” цих проектів існує безліч аспектів, що потребують належного юридичного супроводу, оскільки в їх основі все одно перебувають взаємовідносини між людьми: між партнерами (фаундерами) проекту, між командою проекту та залученими виконавцями, між інвесторами та фаундерами, між командою проекту та державою.

Саме тому залучення юристів на найбільш ранньому етапі реалізації стартап-проекту є вкрай важливим для забезпечення правового регулювання взаємовідносин між всіма учасниками проекту. Дуже поширеними є ситуації, коли засновники успішного ІТ-проекту починають його реалізацію без досягнення письмової домовленості між ними щодо конкретних функцій, ролей та завдань кожного учасника. Врешті решт це призводить до конфліктів між учасниками, що в кінцевому підсумку має наслідком згортання всього проекту. Не варто забувати, що залучення юриста з самого початку діяльності стартап-проекту дозволяє уникнути проблем у взаємовідносинах між партнерами в майбутньому.

Іншим прикладом обов’язкової участі юристів у стартап-проекті є ситуація, коли стартап починає виходити на новий рівень розвитку і залучати сторонніх інвесторів (наприклад, під час проведення seed-round). В такій ситуації фаундерам вкрай важливо розуміти усі умови, на яких інвестор буде залучений у проект, пов’язані з цим ризики, а також мати належне розуміння того, що вони не втратять свої частки у компанії або права голосу у проекті.


ЩО МИ ПРОПОНУЄМО:

Ми пропонуємо комплексний юридичний супровід стартап-проектів в сфері ІТ та digital – як до запуску проекту, на етапі його розробки та реалізації, а також під час його подальшого масштабування та залучення інвестицій.

На ранній стадії розвитку стартапів ми забезпечимо підготовку партнерських угод між фаундерами проекту для захисту Ваших інтересів, здійснюємо комплексний аналіз локального законодавства для запуску проекту в правовому полі, надаємо консультації щодо вибору юрисдикції та реєстрації компанії, консультуємо з податкових питань та юридичних аспектів ведення бізнесу, супроводжуємо процес відкриття банківських рахунків компанії та фаундерів в різних юрисдикціях, комплексно супроводжуємо угоди з усіма партнерами проекту.

Окрім того, у випадку, якщо фаундери або інвестори стартап-проекту є іноземцями, ми забезпечимо комплексний юридичний супровід під час отримання дозволу на працевлаштування в Україні та отримання посвідки на тимчасове або постійне проживання.

Для стартап-проектів, що залучають інвестиції, ми здійснюємо комплексний юридичний супровід у взаємовідносинах з інвесторами: забезпечуємо стратегічне планування та реалізацію угоди, надаємо консультації щодо захисту прав фаундерів, готуємо угоди купівлі-продажу (SPA), угоди щодо вестінгу акцій (vesting of shares), готуємо статутні документи компаній, готуємо угоди щодо опціонів, готуємо legal opinion щодо угоди з інвестором, консультуємо з питань rights of first refusal, положень tag-along & drag-along, консультуємо з юридичних аспектів прав інвестора.