bool(true)

Blockchain & Crypto

- Супровід token sale проектів
- Підтримка діяльності крипто-бірж
- Саппорт fintech-проектів
- Підготовка whitepaper & policies
- Правове забезпечення смарт-контрактів

НАВІЩО ДЛЯ ЦЬОГО ЮРИСТИ:

Цифрові технології сприяють розвитку суміжних сучасних ринків, зокрема, ринку криптовалют та fintech-проектів. Сьогодні значна кількість автоматизованих цифрових платформ побудована за технологією Blockchain, а реалізація угод за допомогою смарт-контрактів вже не є чимось незвичайним в сучасному світі, особливо якщо це стосується криптоактивів та забезпечення здійснення транзакцій з їх використанням.

Разом з тим, сучасні технології і способи їх реалізації потребують і сучасних рішень, зокрема в юридичній площині – адже саме комплексний та професійний юридичний супровід зможе забезпечити запуск відповідного проекту в правовому полі, а також захистити Вас від несподіванок в майбутньому. Основний нюанс в цій сфері діяльності полягає тому, що значна частина сучасних блокчейн та крипто-проектів або є нерегульованою в звичайному правовому полі взагалі, або є врегульованою частково. І це стосується багатьох країн світу, а не тільки однієї конкретно взятої держави.

Отже, для виваженої правової позиції щодо роботи проекту в сфері криптоактивів або fintech від юристів вимагається неабияка спритність, глибокі знання в різних галузях права та вміння знаходити (а іноді і винаходити) нестандартні рішення, враховуючи всі вимоги застосованого законодавства.

Іншою особливістю супроводу проектів у вказаній сфері є також наявність особливих регуляторних органів в різних країнах світу, кожен з яких має своє бачення та трактування певного проекту або певної конкретної сфери, що стосується криптоактивів. Наприклад, позиція SEC (Securities and Exchange Commission) або CFTC (Commodity Futures Trading Commission) в США стосовно “єдинорога” криптовалют Bitcoin, відповідно до якої ця цифрова валюта визнається і грошима, і матеріальним активом, є такою, яку обов’язково потрібно врахувати під час планування крипто- або блокчейн-проекту. В іншому випадку можна порушити вимоги федерального законодавства США, що може призвести до негативних наслідків як для компанії, що веде проект, так і для її фаундерів або бенефіціарів.

Оскільки ми на практиці вирішували багато складних питань у сфері крипто- та fintech-проектів, наш досвід дозволяє забезпечити належний та найбільш безпечний їх супровід з правової точки зору. Звичайно, для вирішення відповідних питань у інших юрисдикціях ми завжди маємо можливість звернутись до наших іноземних партнерів.


ЩО МИ ПРОПОНУЄМО:

Наші юридичні послуги для блокчейн, крипто, ІоТ та fintech-проектів, зазвичай, не обмежуються виконанням якогось одного завдання для клієнта, оскільки цей тип послуг передбачає декілька етапів їх виконання та комплексність послуг, що надаються. Саме тому ми завжди пропонуємо клієнтам залучати нас до участі у проекті на найбільш ранній стадії – тоді ми маємо змогу не тільки стати частиною проектної команди клієнта з самого початку, але і оцінити весь обсяг завдань та забезпечити якісний юридичний супровід проекту на всіх етапах.

На початковому етапі проекту ми надаємо загальні рекомендації щодо вибору юрисдикції для проекту, розробки загальної юридичної моделі його реалізації та юридичний супровід усієї бізнес-моделі. Також в залежності від специфіки та таймінгу проекту ми починаємо готувати драфти документів, що стосуються проекту – як правило, це угоди про нерозголошення інформації, партнерські угоди між фаундерами, угоди про залучення сторонніх виконавців та сервісних організацій, корпоративна документація компанії. Важливим на цьому етапі також є участь ІТ-юриста у підготовці whitepaper та policies.

Окрім того, особливу увагу в цих проектах ми приділяємо аналізу регуляторного середовища в різних країнах світу, особливо якщо проект є мультинаціональним. В такому випадку для нас найважливіше – це впенитись в тому, що його реалізація не буде порушувати вимог законодавства кожної юрисдикції, в якій проект буде запускатись.

Звичайно, ще один аспект, якому ми приділяємо увагу – це необхідність отримання ліцензій щодо обігу криптовалютних активів в тій чи іншій юрисдикції, адже в деяких країнах дотримання цієї умови є обов’язковим. Особливо це стосується такої діяльності як випуск токенів (token sale), діяльності криптовалютних бірж та криптовалютних обмінних платформ.  В даному контексті важливим також є вивчення та аналіз практики регуляторних органів кожної країни – відповідної комісії з цінних паперів, центрального банку, органів, що здійснюють регулювання фінансових організацій.

Для fintech-проектів ми також надаємо нашим клієнтам консультації щодо законодавства в сфері платіжних систем та переказу коштів, оскільки сфери звичайного регульованого обігу коштів, до якої ми всі звикли, та сучасних fintech-моделей є схожими, але не завжди однаковими, що потребує не тільки детального аналізу та консультування в цій сфері, але і креативного підходу для можливого уникнення зайвої необхідності отримувати той чи інший дозвільний документ.